Sestdien, 11.novembrī, notika Jēkabpils Sporta skolas organizētais trenera Jāņa Mileikas piemiņas turnīrs ‘’Jēkabpils rudens 2023’’, kurā varēja piedalīties jaunieši līdz 18 gadu vecumam. Divās vecuma grupās spēlēja 64 jaunie šahisti no Rēzeknes, Daugavpils, Maltas, Cēsīm, Tilžas, Viļāniem un Jēkabpils.

A turnīrā spēlēja 13.-18.gadus jauni dalībnieki, kopskaitā 21, un šeit notika divcīņa deviņu kārtu garumā starp jēkabpilieti Renāru Petrovu un Martiju Krakopu no Tilžas. Abi finišēja ar 8 punktiem no 9 iespējamiem, pēc papildrādītājiem 1.vietā Martijs, 2.vietā Renārs, savukārt 3.vietu ieņēma arī mūsu skolas pārstāvis Kristers Policāns (6,5 punkti). Vēl godalgotās vietās iekļuva Edvards Gaidis (4.vieta, 6.p., Rēzekne), Kristīne Gruznova (5.vieta, 5.p., Malta) un Jēkabpils Sporta skolas šahists Rainers Lapiņš, kuram 6.vieta ar pieciem punktiem.

Vēl sīvākās cīņas risinājās B turnīrā, kurā piedalījās 43 dalībnieki līdz 12 gadu vecumam. Ar septiņiem punktiem deviņās partijās finišēja trīs šahisti, par uzvarētāju, pateicoties labākiem papildrādītājiem, kļuva mūsu audzēknis Aleksandrs Bernāns, otrajā vietā atstājot rēzeknieti Davidu Katkovski, savukārt trešais atkal Jēkabpils Sporta skolas šahists Toms Karpovs. Arī 4.-6.vietā trim dalībniekiem vienāds punktu skaits (6,5p.) un tur 4.vietu ieguva Miroslava Nagle (Nereta), 5.vieta Romanam Laskovam (Malta), savukārt sestā godalga mūsu šahistei Adrijai Laimiņai.      

Šis bija pirmais nopietnais turnīrs daudziem pašiem jaunākajiem šahistiem- īpaši gribu izcelt Arvi Tomaševski un Nikitu Litvinu, kuriem izdevās iegūt negaidīti daudz punktu (abiem 5.p.).

Informāciju sagatavoja Gunārs Pušmucāns, Jēkabpils Sporta skolas šaha nodaļas treneris

Ieteikt citiem: