Olaines šaha pavasaris 2018

Kategorija: Šahs

Vienpadsmit Jēkabpils Sporta skolas jaunie šahisti 12. maijā piedalījās Olaines šaha turnīrā “Olaines pavasaris 2018”. Šeit mūsu šahisti nebija spēlējuši, tāpēc nolēmām piedalīties. Nebijām kļūdījušies, jo turnīrs bija organizēts ļoti augstā līmenī ar bagātīgu balvu klāstu, lielu dalībnieku skaitu, divos turnīros kopumā 143 dalībnieki – gandrīz visi labākie Latvijas jaunie šahisti, kā arī viesi no Plunģes un Keidaiņiem.

“A” turnīrā spēlēja 59 dalībnieki ar trešo, otro un pirmo sporta klasi. Šeit uzvarēja Kriks Zarans ar 7 punktiem no 8 iespējamiem, otrais K. Zass, trešais A.Freibergs pa 6.5 punktiem, visi Rīgas Šaha skolas audzēkņi.

Mūsējiem labākais Kristers Policāns ar 4.5 punktiem (23. vieta) un Renārs Petrovs, 4 punkti (26. vieta). Grūti klājās jaunākajam dalībniekam Raineram Lapiņam, tomēr 2.5 punktus viņš izcīnīja.

“B” turnīrā piedalījās 84 šahisti ar 4. sporta klasi un bez sporta klases. Mūsu cerības saistījās ar Artūru Maksimovu, kurš visu laiku atradās vadošajā grupā. Diemžēl iepriekšējā partijā ar milzīgu pārsvaru (divi torņi vairāk), viņš pamanījās zaudēt. Mūsu 8-gadīgais šahists palika 11. vietā ar 5.5 punktiem. Šajā grupā pirmās divas vietas ieguva lietuvieši. Labi spēlēja arī citi mūsu visjaunākie šahisti, Haralds Potapenko – 5 punkti, Mihails Josipčuks, Evelīna Stikāne un Ruta Midega ieguva pa četriem punktiem.

Visi dalībnieki par piedalīšanos saņēma piemiņas medaļas.

Gunārs Pušmucāns