Latgales atklātais jauniešu šaha čempionāts

Šahs

12.-13. janvārī Maltā norisinājās 2019. gada Latgales atklātais jauniešu šaha čempionāts. Tajā kopumā piedalījās 60 dalībnieki no Daugavpils, Rīgas, Rēzeknes, Maltas, Viļāniem, Jēkabpils un Tilžas.

Jauniešu turnīrā no 43 dalībniekiem 18 šahisti bija ar pirmo sporta klasi, pārējiem otrā klase.

Tā kā sacensībām bija atlases raksturs ar iespēju iekļūt Latvijas jaunatnes čempionāta finālā, tad cīņas bija īpaši sīvas. No Jēkabpils šahistiem vislabāk nospēlēja Artūrs Krastiņš, pirmajās četrās partijās guva uzvaras, pēdējās trīs cīnījās neizšķirti, Artūrs ar 5,5 punktiem ieguva 2. vietu un tiesības spēlēt Latvijas jauniešu čempionāta finālā. Labs rezultāts arī Liānai Stulpiņai, (viņa spēlēja zēnu turnīrā), Kristeram Policānam un Renāram Petrovam, visiem četri punkti. Mūsu jaunākais dalībnieks Rainers Lapiņš un Nauris Pinne izcīnīja pa 3 punktiem.

Meiteņu turnīrā lieliski sāka Evelīna Stikāne, 5 punkti no 5! Bet finišā piedzīvoja divus zaudējumus un palika otrajā vietā. Ļoti labs rezultāts mūsu vismazāk pieredzējušai Alisei Laimiņai, 4 punkti un izpildīta 3. sporta klase. Četri punkti arī Alisei Klidziņai, bet Ruta Midega un Amanda Tomiņa ieguva pa 3 punktiem.

Šaha treneris

Gunārs Pušmucāns