Jēkabpils pavasaris – 2018

Kategorija: Šahs

Jēkabpilī divas dienas, 14. – 15. aprīlī norisinājās ikgadējās šaha sacensības  “Jēkabpils pavasaris 2018”. Šogad piedalījās 52 jaunie šahisti no Rīgas, Daugavpils, Rēzeknes, Maltas un Jēkabpils.

Visvairāk dalībnieku bija 4. sporta klašu grupā – 28, kurā uzvarēja Izmails Sokolovs no Daugavpils, otrajā vietā Polina Kučina (Rīga), trešais Daniils Škņarovs no Rēzeknes, visiem 7 punkti no 9 iespējamiem. Šajā grupā labākie jēkabpilieši Haralds Potapenko un Artūrs Maksimovs ar 6 punktiem ieņēma attiecīgi 4. un 5. vietu.

3. sporta klašu turnīrā 16 dalībnieku konkurencē pārliecinoši uzvarēja mūsu jaunais šahists Rainers Lapiņš ar 13.5 punktiem un izpildīja otrās sporta klases normatīvu. Tas ir labs 8 gadus vecā šahista rezultāts. Otrajā un trešajā vietā ierindojās daugavpilieši Raimonds Jakubsevičus un Ņikita Savickis ar 12 punktiem. Ceturtajā vietā mūsu Nauris Pinne ar 11.5 punktiem un arī izpildītu otro sporta klasi.

Spēcīgākajā pirmo un otro sporta klašu turnīrā uzvarēja divkārtējā Latvijas skolēnu čempione rīdziniece Agnese Ter-Avetisjana ar 6 punktiem no 7 iespējamiem. Otro un trešo vietu ieguva mūsu šahisti Renārs Petrovs un Liāna Stulpiņa (spēlēja ārpus konkurences), abiem 5.5 punkti. Ceturtajā vietā Maltas šahiste Jekaterina Smirnova – 5 punkti. Liāna un Jekaterina sasniedza pirmās sporta klases normatīvu. Apsveicam!

Gunārs Pušmucāns

Rezultāti: http://chess-results.com/tnr346513.aspx?lan=2