Jauno šahistu festivāls “Maltas pavasaris – 2019”

Šahs

Divpadsmit Jēkabpils Sporta skolas audzēkņi piektdien, 10. maijā piedalījās jauno šahistu festivālā “Maltas pavasaris – 2019”, kur trijos turnīros spēlēja 51 dalībnieks no Maltas, Daugavpils, Rēzeknes, Tilžas, Viļāniem un Jēkabpils.

“A” turnīrā spēlēja 2. sporta klases šahisti. Mūsu Alise Klidziņa ieguva 3.5 punktus septiņās partijās un labākā meiteņu vērtējumā.

“B” turnīrā, kur spēlēja 3. sporta klases, visas medaļas ieguva mūsu meitenes – Evelīna Stikāne, Ruta Midega un Alise Laimiņa. Zēnu konkurencē teicami spēlēja šīs grupas jaunākais dalībnieks Toms Karpovs, viņš ar 4.5 punktiem ieguva otro vietu. Jāpiezīmē, ka mūsu jaunais šahists pirms mēneša līdzīgā turnīrā Jēkabpilī arī izcīnīja otro vietu, tikai 4. sporta klašu grupā, tātad izaugsme ir acīm redzama.

“C” turnīrā, kur sacentās 22 ceturtās sporta klases šahisti un iesācēji, negaidīti labi nospēlēja mūsu Arvis Dilāns, ar 5 punktiem izcīnot bronzas godalgu.

Kopumā mūsu šahistiem turnīrs izdevās ļoti veiksmīgs, tika izcīnītas septiņas medaļas.

Gunārs Pušmucāns