Jāņa Mileikas 3. piemiņas šaha turnīrs

Kategorija: Šahs

2013. gada 9. novembrī Jēkabpils pilsētas „Gaļas nama” konferenču zālē norisinājās jau 3. šaha trenera Jāņa Mileikas piemiņas turnīrs. Šī turnīra popularitāte ar katru gadu strauji pieaug. Ja pirmajā gadā piedalījās 57 dalībnieki, pagājušajā – 67, tad šoreiz jau 95, un būtu bijis krietni pāri simtam, diemžēl vietu trūkuma dēļ daudziem spēlēt gribētājiem nācās atteikt. Pieaugusi ne vien masveidība, bet arī dalībnieku kvalifikācija un ģeogrāfija.

Šoreiz pie mums spēlēja četri lielmeistari, 11 starptautiskie un nacionālie meistari, kā arī 19 meistarkandidāti. Arī dalībnieku ģeogrāfija visai plaša, Latvijas šahisti no Daugavpils līdz Liepājai, lietuvieši no Viļņas un Rokiškiem, kā arī pa vienam dalībniekam no Igaunijas un Krievijas.

Kā jau bija gaidāms, līderpozīcijās atradās lielmeistari. Par sacensību uzvarētāju, kas gan nebija pārsteigums, ar 8 punktiem no 9 iespējamiem kļuva ekstraklases lielmeistars Aleksejs Širovs. Otrajā vietā ar tikpat punktiem ierindojās leģendārais Jevgēnijs Svešņikovs, kurš jau 1973. (!) gadā pirmo reizi spēlēja toreizējās PSRS čempionāta finālā. Tālāk ar 7 punktiem sekoja uzreiz pieci šahisti. Pēc papildrādītājiem trešajā vietā Rīgas lielmeistars Artūrs Neikšāns, ceturtais – Tallinas starptautiskais meistars Riho Līva, piektajā vietā starptautiskais meistars Rolands Bērziņš, arī Rīga, bet godalgoto sešinieku noslēdza mūsu sporta skolas absolvents Kristaps Kalniņš. Visi šie šahisti ieguva naudas balvas, bet pirmie trīs arī restorāna „Luīze” dāvanu kartes vakariņām. Uzvarētājs papildus ieguva kausu, kā arī viņa vārds un uzvārds tiks iegravēts Jāņa Mileikas kausā.

„Swedbank” pasniedza dāvanu kartes trim labākajiem jēkabpiliešiem, tās ieguva Nikolajs Krilovs, Guntis Jankovskis un Andis Ivoņins. Iepriecina, ka trīs Jēkabpils šahisti spēcīgajā konkurencē ierindojās starp 10 labākajiem kopvērtējumā.

Savukārt laikraksts „Jaunais Vēstnesis” apbalvoja trīs labākās dāmas, kā arī labāko jaunieti un senioru. Labākā starp dāmām lielmeistare Ilze Bērziņa no Rīgas, otrajā vietā starptautiskā meistare Olga Dolgova (Krievija), bet trešā labākā kādreizējā jēkabpiliete Maija Aveniņa, kura tagad dzīvo Talsos. Labākais jaunietis Klāvs Stabulnieks no Rīgas, bet seniors – Ivars Smilga – Valle.

Tik liela mēroga pasākuma sarīkošanā bija iesaistīti daudz cilvēku un organizāciju, tāpēc gribu pateikties un atzīmēt galvenos mūsu sponsorus: AS SEB banka, SIA „MIKOR” Guntis Ozols, veikals „Sedumi” Egīls Bojārs, SWEDBANK Aivis Mitenieks, laikraksts „Jaunais Vēstnesis”, restorāns „Luīze”, Jolands Dišlers, kā arī Saeimas deputātam un šaha atbalstītājam (kādreizējam J. Mileikas audzēknim) Vitālijam Orlovam, un protams, vienam no galvenajiem šī turnīra iniciatoriem Jurijam Agafonovam.

Liels paldies atsaucīgajam „Gaļas nama” kolektīvam par viesmīlību un garšīgajām pusdienām.

Šāda līmeņa turnīrs Jēkabpilī notika pirmo reizi, un, ja mēs to gribam saglabāt, tad cerēsim, ka mūsu minētās iestādes un cilvēki atbalstīs arī nākamgad.

***

Nākamajā dienā pēc Jāņa Mileikas piemiņas šaha turnīra notika Latvijas Šaha Akadēmijas lielmeistaru klases nodarbības, ko vadīja izcilais lielmeistars Aleksejs Širovs kopā ar Rīgas Šaha skolas galveno treneri lielmeistaru Artūru Neikšānu. Pirmajā daļā tika apskatīti svarīgākie varianti sicīliešu un slāvu aizsardzībā, pēc tam klausītāji tika sadalīti pa pāriem, notika tipisku pozīciju izspēle ar laika kontroli. Nobeigumā lielmeistari analizēja pieļautās kļūdas un atbildēja uz daudzajiem jautājumiem. Tā noslēdzās divas interesantas šaha dienas Jēkabpilī. Cerēsim, ka lielmeistari arī nākamgad piekritīs izvest nodarbības pie mums, tāpat arī gaidīsim, ka mājinieku aktivitāte piedalīties būs lielāka, jo šāda līmeņa šahisti Jēkabpilī ir liels retums.

Gunārs Pušmucāns

Jēkabpils Sporta skolas šaha treneris

Rezultāti: http://www.chess-results.com/tnr113058.aspx?lan=1&art=4&turdet=YES&wi=821