Aizkraukles pilsētas atklātais šaha čempionāts

Kategorija: Šahs

Piecpadsmit Jēkabpils Sporta skolas audzēkņi 3. decembrī piedalījās Aizkraukles pilsētas atklātajā šaha čempionātā.

Tajā dalību ņēma arī šahisti no kaimiņpilsētām, Rīgas, kā arī viesi no Rokiškiem, viens Krievijas pārstāvis un vairāki Ķīnas šahisti, kuri pašreiz dzīvo Skrīveros.

Sacensības norisinājās divās grupās.

“A” turnīrā spēlēja pirmās sporta klases un augstākas kvalifikācijas šahisti, viena meistare un desmit meistarkandidāti. Šeit pretiniekiem nekādas izredzes neatstāja mūsu Daniels Bogorods. Viņš guva sešas uzvaras, vienu partiju beidza neizšķirti un vienu zaudēja, izcīnot nedalītu pirmo vietu. Otrajā vietā ierindojās Rīgas meistare Renāte Vidruska, bet trešais Lietuvas meistarkandidāts Raimondas Ivanauskas. Šis ir pirmais gadījums šajā turnīrā, kad jaunietis uzvar absolūtajā vērtējumā.

Jauniešu balvas saņēma Kārlis Mālnieks un Kaspars Ņukša.

“B” turnīrā spēlēja otrās un zemākas klases šahisti. Dažādās vecuma grupās medaļas ieguva Andris Tutins, Renārs Petrovs, Kristers Policāns, Ralfs Rinkēvičs, Liāna Stulpiņa un Alise Klidziņa. Labi spēlēja arī pārējie mūsu šahisti. Pirmo reizi sacensībās piedalījās Artūrs Maksimovs, izcīnot trīs punktus astoņās partijās, un Elīna Stikāne, kurai izdevās gūt divas uzvaras. Turnīrs bija teicami organizēts ar daudzām balvām.

G. Pušmucāns