8. Starptautiskais trenera Jāņa Mileikas piemiņas šaha turnīrs

Kategorija: Šahs

27. oktobrī Jēkabpilī norisinājās 8. Starptautiskais trenera Jāņa Mileikas piemiņas šaha turnīrs. Divos turnīros spēlēja 71 dalībnieks no Latvijas un Lietuvas pilsētām Kupiškis un Rokiškiem.

Spēcīgākajā “A” grupā sacentās 17 šahisti, to vidū divi lielmeistari. Finišā divi dalībnieki ieguva pa 5.5 punktiem no 7 iespējamiem. Galveno balvu ieguva vairākkārtējais Latvijas čempions, lielmeistars Arturs Neikšāns. Viņš par šī turnīra uzvarētāju kļuva otro reizi. Divas reizes uzvarējis ir arī slavenais lielmeistars Aleksejs Širovs, kurš šoreiz spēlēja citā turnīrā. Otrajā vietā ierindojās Oļģerts Indričāns no Rēzeknes. Trešajā vietā Rīgas meistars Matīss Mustaps ar 5 punktiem, ceturtais Baldones lielmeistars Zigurds Lanka – 5 punkti, bet godalgoto vietu piecinieku noslēdza starptautiskais meistars Vitālijs Samoļins, Jelgava ar 4 punktiem. Labākais jēkabpilietis Guntis Jankovskis ierindojās 8. vietā.

“B” turnīrā, kur spēlēja šahisti ar reitingu līdz 1900, piedalījās 54 dalībnieki, to vidū pieci meistarkandidāti un 29 pirmās sporta klases šahisti. Cīņas bija ļoti sīvas, trīs dalībnieki finišēja ar 6 punktiem no 7 iespējamiem. Pēc papildrādītājiem par uzvarētāju kļuva Jānis Isakovs no Ventspils, otrais rīdzinieks Miķelis Emīls Miķelsons, bet trešais jēkabpilietis Daniels Bogorods.

No mūsu jaunajiem šahistiem labs rezultāts Kārlim Mālniekam un Andrim Tutinam, abiem 5 punkti, kā arī Liānai Stulpiņai 4 punkti un jauniešu balva.

Noslēgumā šahistu vārdā liela pateicība mūsu ilggadējiem sponsoriem, kā arī visiem citiem, kuri pielika lielu darbu mūsu pasākuma veiksmīgai norisei, bez kuru palīdzības šāds turnīrs nevarētu notikt.

Gribu pateikt daudzu šahistu vēlējumu – uz redzēšanos Jāņa Mileikas 9. piemiņas šaha turnīrā!