Starptautiskais futbola turnīrs ‘’Baltic Sea Cup 2017’’

Futbols

Laika posmā no 2017.gada 4. līdz 6.augustam Rojā notika 2007.gadā dzimušo starptautisks futbola turnīrs ‘’Baltic Sea Cup 2017’’, kurā dalību ņēma arī Jēkabpils sporta skolas un BJFK JĒKABPILS apvienotā komanda. Trīs dienu garumā norisinājās spēlēs divās apakšgrupās, kopā turnīrā piedalījās 11 komandas. Mūsu futbolisti sacentās ar Latvijas, Igaunijas un Krievijas komandām. Bez 2007.gada zēniem, komandā startēja arī divas meitenes, divi 2008.gadā dzimušie futbolisti un divi 2009.gadā dzimušie futbolisti.  Jēkabpils komandas vārtus sargāja Kristiāna Ustiņenkova, kuras stabilā spēle sajūsmināja ne tikai Latvijas līdzjutējus, bet arī   Igaunijas vecākus. Ļoti sīvās cīņās, futbolisti parādīja labu komandas spēli. Otrās dienas nogalē, kad notika izšķirošā cīņa par vietu apakšgrupā, trīs spēlētāji bija traumēti, kā rezultātā 40 minūtes tika nospēlētas bez maiņām. Rezultātā, nācās atzīt Krievijas komandas ‘’Strela’’ pārākumu ar rezultātu 0:1. Zaudējums neļāva mūsu futbolistiem cīnīties par medaļām. Par turnīra labāko spēlētāju tika atzīts Ņikita Boberkovs.

Savukārt no 2017.gada 11. līdz 13.augustam Rojā notika 2009.gadā dzimušo starptautisks futbola turnīrs ‘’Baltic Sea Cup 2017’’, kurā dalību ņēma arī Jēkabpils Sporta skolas un BJFK JĒKABPILS apvienotā komanda. Mūsu zēni sacentās ar Liepājas, Tukuma, Krievijas (Sanktpēterburgas), Lietuvas (Džiugas Telsiai) un Rīgas ‘’Super Nova’’ komandām. Cīņa par pirmo vietu apakšgrupā izvērsās ļoti dramatiska, jo Jēkabpils, Lietuvas un Rīgas komandām bija vienāds punktu skaits. Pēc visām izspēlētām spēlēm vietas tika rēķinātas, ņemot vērā savstarpējās spēles. Jēkabpils zēni palika otrajā vietā un cīnījās par trešo vietu kopvērtējumā. Cīņā par trešo vietu ar Lietuvas komandu ‘’Tauras’’ , pēc pirmā puslaika jēkabpilieši bija vadībā ar rezultātu 1:0.  Otrajā puslaikā lietuviešiem izdevās pārspēt mūsu vārtsargu divas reizes, kas ļāva Lietuvas komandai svinēt uzvaru. Par to, ka spēlē bija ļoti saspringta liecina tas, ka pēc spēles pie mūsu zēniem pienāca Lietuvas komandas vecāki un pateicās par spēli, kā arī uzmundrināja ‘’ nokārtos degunus’’. Apbalvošanā visi spēlētāji saņēma piemiņas medaļas.

Dzintars Zvaigzne