Jēkabpils sporta skola un audzēkņu starti

Aktualitātes

Šoreiz pirms Jēkabpils sporta skolas audzēkņu startu apkopojuma aizvadītajā nedēļā, neliels ieskats izglītības iestādes darbībā.
Jēkabpils sporta skola ir Jēkabpils pilsētas pašvaldības dibināta profesionālās ievirzes sporta izglītības iestāde, kur bērniem un jauniešiem ir iespēja trenēties septiņās akreditētās profesionālās ievirzes sporta izglītības programmās – basketbolā, volejbolā, handbolā, futbolā, šahā, vieglatlētikā un galda tenisā. Mācību – treniņprocesu un sacensību organizēšanai tiek izmantotas Jēkabpils pilsētas pašvaldības vispārizglītojošo izglītības iestāžu un organizāciju sporta bāzes. Tas bieži vien noteikti ir par iemeslu, ka Jēkabpils sporta skolas programmas dēvē par interešu izglītības pulciņiem. Kaut gan audzēkņiem 2x gadā ir jākārto kontrolnormatīvi un lai tiktu pārcelts uz nākamo apmācības gadu, ir jāizpilda arī rezultativitātes kritēriji un jāpiedalās sacensībās. Atšķirībā no citām profesionālās ievirzes izglītības programmām (mākslas un mūzikas), mācības Jēkabpils sporta skolā norit visu cauru gadu – mācās 10 mēnešus un atpūšas 2, kas arī ir atšķirīgs no izvēlētā sporta veida specifikas un sacensību sezonas garuma. Ir reizes, kad tas var būt maijs/jūnijs, vai jūnijs/septembris, vai pat tikai novembris/decembris. Absolvējot sporta skolu, audzēkņi saņem apliecības par profesionālās ievirzes sporta izglītības programmas apguvi. Ja ir sapnis kļūt par treneri, tad iestājoties augstskolā ar izvēlētā sporta veida specializāciju, sporta skolas absolvents var uzsākt savas darba gaitas.
Treniņš nav tā lieta, kuru dara tikai tāpēc, ka esi labs. Tā ir lieta, ko tu dari, lai būtu vēl labāks.” /Malkolms Gladvels/
Aizvadītajā nedēļas nogalē Jēkabpils sporta skolas audzēkņi mēroja tuvāku tālāku ceļu uz sacensībām, lai izcīnītu uzvaras, piedzīvotu zaudējumus un vienkārši smeltos pieredzi turpmākajām cīņām.
Pirmos apli Latvijas jaunatnes handbola čempionātā aizvadīja U-14 meitenes, kas ar pārliecinošu sniegumu izcīnīja uzvaras pār Skrīveriem ar 26:5, pār Salaspils SS 2 ar 24:1 un pār Vaiņodi ar 27:7. Vienīgo zaudējumu diemžēl nācās piedzīvot pret sīvākajām konkurentēm – Salaspils SS ar rezultātu 15:24.
Latvijas Kausa izcīņas spēlē volejbolā U-17 grupas jaunieši 1.posmā ar 3:0 pārspēja Liepājas SSS, Kuldīgas NSS/Skrundu un RVS.
Preiļu novada atklātajā čempionātā galda tenisā Valērija Naumova izcīnīja 29.vietu, bet Maksims Kuhtins – 37. Savukārt, triju posmu kopvērtējumā sieviešu konkurencē Valērija kļuva par sudraba medaļnieci.
Latvijas jaunatnes čempionātā basketbolā U-13 grupa ar 44:38 pārspēj Valmieru un U-14 ar 72:48 Siguldu, bet U-19 ar 54:90 piekāpās siguldiešiem.
15.starptautiskajā šaha turnīrā „Daugavpils rudens – 2018” šoreiz savu dalību bija pieteikuši šahisti no Krievijas, Baltkrievijas, Lietuvas un Latvijas. A turnīrā, kur spēlē 15 gadus un vecāki dalībnieki, Jēkabpili pārstāvēja Kārlis Mālnieks. Viņš spēlēja centīgi, iegūstot 3,5 punktus septiņās spēlēs un izcīnot 11.vietu. Jāpiezīmē, ka Kārlim pretinieku vidū bija divi Baltkrievijas lielmeistari, kā arī viņš nospēlēja neizšķirti ar spēcīgo Vitebskas meistarkandidātu Aleksandru Sarbaju, trešās vietas ieguvēju. B turnīrā spēlēja jaunie šahisti no 10 līdz 15 gadiem. Te vislabākais rezultāts Artūram Krastiņam – 4 punkti un 8.vieta. Labs rezultāts arī Kristeram Policānam – 3,5 punkti un 14.vieta. Renārs Petrovs ieguva 3 punktus un 20.vietu, Liāna Stulpiņa – 2,5 punkti un 23.vieta. C turnīrā spēlēja visjaunākie dalībnieki līdz 10 gadu vecumam. Šeit vislabāk nospēlēja Rainers Lapiņš, kurš ieguva 5,5 punktus deviņās partijās, kas kopvērtējumā deva 6.vietu, bet vērtējumā līdz 8 gadiem 3.pozīciju. Otrs mūsu dalībnieks šajā grupā Artūrs Maksimovs ieguva 4 punktus un 16.vietu, kā arī guva labi pieredzi šāda līmeņa turnīrā.