Handbolistes iekļūst finālā

Aktualitātes

            Latvijas sieviešu čempionāta Virslīgas pusfināla otrajā spēlē Jēkabpils sporta skola handbolistes dramatiskā cīņā pēcspēles metienos ar 30:29 (14:16, 24:24) pieveica Ludzas „Latgolu”, sērijā triumfējot ar 2-0 un iekļūstot finālā.
Spēli veiksmīgāk iesāka Ludzas „Latgola” handbolistes, kas pēc Arinas Zaharānas un Lauras Rutkovskas metieniem izvirzījās vadībā ar 2:0. Ludzānietes vadību noturēja līdz gandrīz desmitajai minūtei, bet pēc tam jēkabpilietes veica izrāvienu 4:1 un no sev nelabvēlīgā 4:5 panāca 8:6 savā labā. Tomēr vadību mājinieces saglabāja uz īsu brīdi, jo “Latgols” atbildēja ar triju vārtu izrāvienu, kas viņām tobrīd ļāva iegūt +1. Arī turpinājumā nedaudz labāku sniegumu demonstrēja viešņas, puslaiku noslēdzot ar divu vārtu pārsvaru – 16:14 “Latgols” labā.
Otrā puslaika gaitā ludzānietes veiksmīgi saglabāja 1-3 vārtu pārsvaru, neļaujot mājiniecēm līdzsvarot spēli, tomēr puslaika vidū, atrodoties iedzinējos ar 18:21, Jēkabpils sporta skola veica četru vārtu izrāvienu un pēc diviem Kristas Minovas vārtu guvumiem pēc ilgāka laika atguva vadību – 22:21. Šis gan vēl nebija izšķirošais pavērsiens – ar izrāvienu 3:0 “Latgols” atkal nosvēra svaru kausu par labu sev (24:22), bet pēdējo divu minūšu laikā Jēkabpils divus vārtus atspēlēja, Simonai Ārmanei ar septiņu metru soda metienu panākot izlīdzinājumu – 24:24.
Pamatlaiks noslēdzās neizšķirti, tādējādi spēles uzvarētāju nācās noteikt septiņu metru soda metienu sērijā. Abas komandas sēriju iesāka ar neprecīziem mēģinājumiem, bet pēc tam pa četrām reizēm bija precīzas. Tā kā pēc pieciem metieniem rezultāts aizvien bija neizšķirts (28:28), komandām bija jāizpilda metienus līdz pirmajai kļūdai. Sērija ieilga līdz septītajam mēģinājumam, kad jēkabpiliete Anete Čeiča savu iespēju realizēja, bet ludzāniete Žanete Kukurāne kļūdījās, ļaujot spēlē un sērijā triumfēt Jēkabpilij.
Tādējādi Jēkabpils sporta skola iekļuva finālā, nodrošinot sev medaļas pirmoreiz kopš 2009.gadā, kad Jēkabpils komanda triumfēja Latvijas čempionātā.

Latvijas čempionāts sievietēm. Pusfināls
Jēkabpils sporta skola – SK Latgols 30:29 (14:16, 24:24)
Jēkabpils: Minova 8/1, Ārmane 7/3, Čeiča 6/3, Lapsa 5/1, Kaulakane 3, Gerasimova 1.

Informācijas avots: www.handball.lv